Apple‘ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile yaptığı donanımsal değişikler sonrasında sıra tasarım değişikliği ağırlıklı olacak iPhone 7 ve abisi iPhone 7 Plus’a geldi. Bu telefon hakkında şimdiye kadar olan detaylı bilgileri sizlere burada hazırlamış olduğum beğenilen üst seviye telefonların daha çıkmamış yeni versiyonlarını ele aldığım “Efsane mi, Kestane mi?” konseptimizde detaylıca anlatmıştım.

Şimdi ise ortaya çıkan detaylara göre iPhone 7 Plus’ta donanımsal tercih noktasında önemli bir yenilik geliyor. Çünkü Çinli ünlü websitesi MyDrivers‘a göre iPhone 7 Plus’ın maksimum depolama kapasiteli versiyonu 128GB yerine 256GB olarak belirlenmiş. Yani Apple’ın iPhone 7 ve Plus modellerindeki yenilikler kapasite noktasında olabilir.

Aynı zamanda aynı blogun iddiası iPhone 7 Plus’ta 3.100mAh batarya olacağı yönünde olmuş. iPhone 6S Plus’ta kullandıkları 2.750mAh’tan sonra 3.100mAh’a çıkacaksa eğer bence Apple şimdiye kadar yaptıkları “en devrimsel yenilik” bu olacaktır. (Apple’ın batarya kapasitesi arttırması uçabilen telefon yapmalarından daha düşük ihtimaldi benim gözümde)

Bende bu iddialardan yola çıkacak Apple’ın sadece iPhone 7 Plus’ta değil genel bir depolama kapasitesi düzenlemesi yapacağını tahmin ediyorum. Bu da iki ihtimalli gibi geldi bana;

Ya 32GB/64GB(ya da 128GB)/256GB olarak gelecek ya da 64GB/128GB/256GB olarak. Eğer ikincisi olursa çıkış fiyatları da biraz yüksekten olacakır. Ancak Apple’ın gidip 16GB, 64GB, 128GB ve 256GBgibi daha fazla seçenek sunması da saçma geliyor bana. Ama biraz daha beklersek olayı bence kavrayacağız.

Görünüşe göre iPhone 7 lansmanı biraz şenlik havasında ve daha uzun geçecek. Çünkü zaten iPhone 6C ile beraber 3 cihaz beklenirke bir de kapasitelerde değişikliklerle türü artarsa Tim beyler anlat anlat bitiremeyecektir. Ama bu yapılan hamleler de oldukça güzel sanki.