Reklam Ver!Çok uygun fiyata sitemize reklam vermek için tıklayın.

Lara Croft and the Temple of Osiris Ne Değişmiş?

Lara Croft and the Temple of Osiris Ne Değişmiş?

Lara Croft, şüphesiz tüm zamanların en ünlü olan oyun kahramanlarından bir tanesidir. Bugüne kadar bu seride birçok oyun piyasaya çıkarıldı ancak oyunların tamamına ana tema hiç değişmedi. Lara Croft and the Temple of Osiris oyunundaki en önemli yeniliklerden bir tanesi co-op açısından oldukça mükemmel bir deneyim sağlamasıdır. Oyun içerisinde birçok zengin element de barındırıyor.

Bu oyunda ana karakterimiz olan Lara Croft Mısır’a yolculuk düzenliyor. Oyundaki eğlenceli karakterimizin amacı ise kötü tanrı Set’i ortadan kaldırmak ve yok etmektir. Lara Croft bunun için Osiris’ten yardım almak zorundadır. Ancak oyunun başında Osiris’in Set tarafından parçalara ayrıldığını ve vücudunun her parçasının ayrı bir yere gönderildiğini önceden öğreniyoruz. Bu yüzden ana karakterimiz bunun için de ayrı çaba harcamak zorundadır. Tapınaktan tapınağa koşan Lara Croft seti yok etmek için yanına ayrıca Carter Bell ile birlikte Isis ve Horus’u da alıyor.

Diğer Lara Croft serilerinde olduğu gibi Lara Croft and the Temple of Osiris oyununda da bulmacalar oyunun ana temasını oluşturuyor. Oyunda ve hikâyede başarılı bir şekilde ilerlemek için karşınıza çıkan bulmacaların çözülmesi gerekiyor. Birbirinden farklı bir şekilde hazırlanan bu bulmacaları çözmeden oyunda ilerlemek mümkün değildir. Tabi ki oyun sadece bulmacalardan ibaret değildir. Oyunda karşınıza çıkan yaratıkları ve düşmanları da yok etmeniz gerekiyor. Bu yüzden hem bulmacaların hem de karşınıza çıkan düşmanların geçilmesi gerekiyor. Oyunun en önemli özelliklerinden bir tanesi oyuncuyu sürekli olarak tutmasıdır.

Yani oyuncular saatlerce oyunu oynasalar bile sıkılmıyor ve saatlerce oyunda kalabiliyorlar. Oyuna giren oyuncular karşılarına çıkan dört farklı karakterden istediklerini seçerek oyuna giriş yapabiliyorlar. Her karakterin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor ve oyun sonuna kadar co-op olarak ilerliyor. Yani oyunda bireysel olarak hareket edilirse başarılı olmak neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden sürekli olarak takım halinde hareket etmek gerekir. Lara Croft and the Temple of Osiris daha önceki serilerdekine göre çok daha başarılı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

SENDE BİR YORUM YAZ